Waar wordt gelatine van gemaakt?

Wist jij al dat gelatine niet veganistisch is? Gelatine is namelijk een bindmiddel dat wordt gemaakt van resten van dieren (slachtafval - hoe smerig!), namelijk meestal de botten en huiden van varkens en runderen.

Gelatine wordt echt in méga veel producten verwerkt. In snoepjes, taarten en zelfs in medicatie! Wist jij bijvoorbeeld al dat het glanzende hulsje dat je onder andere om vitaminepillen heen ziet zitten vaak van gelatine gemaakt is? Ook in sommige vruchtensappen, bieren en wijnen kun je gelatine terugvinden, want deze dranken worden vaak geklaard met behulp van gelatine.... 

Opletten geblazen dus de volgende keer als jij een product aanschaft. Gelatine is echt een sneaky bastard!

Jazeker. Er zijn verschillende opties, namelijk:

  • agar-agar (dit wordt gewonnen uit algen)
  • Arabische gom
  • pectine

Voor het maken van bijvoorbeeld kwarktaart raad ik je aan agar-agar te halen en uit te proberen. 

Reactie plaatsen